Wyprawka dla niemowlaka, kocyk czy kołderka?

Już od dnia narodzin niezbędne będą miękkie i ciepłe kocyki przeznaczone dla niemowląt. Odpowiednio dobrane sprawią, że dziecko nie zmarznie, a zastosowane jako otulacz w łóżeczku czy kołysce pomogą je uspokoić. Są także ważnym wyposażeniem wózka, w którym na początku przydają się jako przykrycie w gondoli, a z czasem wykorzystamy je do otulenia także w wózku spacerowym, zwłaszcza w chłodniejsze dni. Dobrze mieć kilka kocyków na zapas, gdyż na pewno będziemy z nich korzystać co najmniej przez kilka lat.

Niemowlak i jego kocyk – misio 🙂

Kompletując wyprawkę większość przyszłych rodziców staje przed dylematem co wybrać.  Zakupy rzeczy dla maluszka są ogromną przyjemnością, ale stanowią też wyzwanie, biorąc pod uwagę szeroki asortyment wielu sklepów oferujących wyposażenie dziecięcego pokoju. Ponieważ noworodek przesypia większą część dnia, przede wszystkim powinniśmy zapewnić mu najlepsze dla niemowlaków wyposażenie łóżeczka.

Do innych akcesoriów, które musimy nabyć do dziecięcej sypialni, należą śpiworek oraz kołdra wraz z poduszką. Powinny posiadać rozmiar odpowiedni ze względu na wiek dziecka oraz grubość dostosowaną do pory roku i temperatury pokoju, w którym będą używane. Kołderki to rozwiązanie odpowiednie dla starszych niemowląt i dzieci, chociaż sprawdzi się również u młodszych, spokojnie śpiących maluchów (oczywiście pod czujnym okiem mamy). Dobrze dopasowana rozmiarem kołderka idealnie sprawdzi się w chłodne dni by otulić maleństwo na spacerze w gondoli. Mała, płaska poduszka w łóżeczku lub wózku pomoże ułatwić dziecku swobodne oddychanie. Do tego zestawu dobierzmy pościele – najlepsze będą bawełniane, gdyż są naturalne i miękkie, oraz dostępne w wielu kolorach i stylach umożliwiających dopasowanie do wystroju dziecięcego pokoiku. Warto zainwestować w kilka kompletów na zmianę, zwłaszcza, że ciężko oprzeć się różnym uroczym wzorom. Dzieci również uwielbiają żywe, pastelowe kolory i śliczne nadruki na pościeli (na przykład takie w zwierzątka).

Kiedy już znajdziemy idealne produkty, pamiętajmy o najważniejszej kwestii, jaką jest bezpieczeństwo! Dobrze, by każda zakupiona z myślą o dziecku rzecz posiadała odpowiednie certyfikaty i była wyprodukowana z wysokiej jakości materiałów, bez użycia toksycznych substancji. W przypadku kołderki czy poduszki, które codziennie mają bliski kontakt z wrażliwą skórą niemowlęcia, najlepsze będą takie o hipoalergicznym wypełnieniu. Tak dobrane wyposażenie łóżeczka czy wózka to dla malucha bezpieczny i spokojny sen, a dla nas pewność, że wybraliśmy dla naszego dziecka to, co najlepsze.

Dodaj komentarz