Pokój marzeń dla małego kosmonauty? Tak, bo dziecko z wyobraźnią będzie kreatywnym dorosłym!

Kosmos w sypialni małego kosmonauty – spełnij marzenie dziecka!

Kto z nas nie marzył w dzieciństwie o sypialni małego kosmonauty? Kiedyś marzenie to było trudne do realizacji, dziś dostępne są estetyczne poduszki i zestawy pościelowe z motywami kosmicznymi. Takie elementy dekoracyjne doskonale wkomponują się w pomalowaną na jasnoniebieski kolor sypialnię dziecięcą. Można też pomyśleć o oświetleniu sufitu lub montażu kinkietów w kształcie gwiazdy księżyca lub ledowego gwiazdozbioru z maleńkich punktów świetlnych. Całości dopełni dywanik w kształcie chmurki. Wszystko zależy od tego, jakie są marzenia małego kosmonauty.

Poduszka w kształcie rakiety kosmicznej pomoże w zaśnięciu albo zabawie w lot kosmiczny! 

seria kosmos

Poduszka jest ważnym elementem wyposażenia sypialni. Dzieci lubią się do niej przytulać, bo ułatwia im ona wyciszenie i uspokojenie przed snem. Może też być okazjonalnie zabawką i pomagać w snuciu opowieści kosmicznych. Poduszka w kształcie rakiety kosmicznej pobudza wyobraźnię i cieszy swą oryginalną estetyką. Odlotowa rakieta kojarzy się przecież z ekscytującymi podróżami kosmicznymi, a może nawet spotkaniami z wymarzonymi ufoludkami. Kto wie, w jakim kierunku poszybuje wyobraźnia małego kosmonauty?

Poduszka typu Ziemia/Księżyc to także przyjazna zabawka edukacyjna! 

Wieczorne opowieści w sypialni małego kosmonauty mogą stanowić również świetną okazję do edukacji. Wiedza o funkcjonowaniu Układu Słonecznego, o Ziemi, Słońcu i Księżycu sama w sobie jest fascynującą opowieścią o tajemnicach wszechświata. Poduszka typu Ziemia/Księżyc może więc nie tylko służyć jako ukochana podkładka pod głowę dziecka, ale i być udanym, przyjemnym w dotyku przedmiotem edukacyjnym. Taka zabawka edukacyjna nie tylko pobudza wyobraźnię, ale i ułatwia – poprzez pozytywne skojarzenia z nią – zapamiętywanie przydatnych informacji z dziedziny kosmologii. Może mały kosmonauta będzie kiedyś prawdziwym uczestnikiem lotów kosmicznych, astronomem albo badaczem Kosmosu?

Kosmiczna kołdra i kocyk nauczą snuć kosmiczne opowieści i śnić galaktyczne sny! 

Jeszcze innymi elementami wyposażenia sypialni małego kosmonauty mogą być kosmiczne kołdry i kocyki. Wtulenie w nie jest już prawie wyprawą w Kosmos, pozwala pokonać codzienne zmartwienia i przenieść się w krainę marzeń. Dzieci doceniają szansę ucieczki w świat fantazji, nie tylko wtedy, kiedy potrzebują snu, ale i kiedy intuicyjnie poszukują okazji do poobiedniej drzemki, czy ciepłego relaksu w deszczowym dniu. Warto ułatwić im naukę rytuałów takiej relaksacji, inwestując w konsekwentne, kosmiczne wyposażenie pokoju małego kosmonauty.

A może gwieździsta lampka albo fotelik w kształcie gwiazdki? 

Dekoracji sypialni małego kosmonauty świetnie dopełnią detale takie jak lampka nocna wizualizująca nocne niebo na suficie albo fotelik relaksacyjny w kształcie zabawnej, złotej gwiazdki. Pamiętajmy jednak, aby zakup tych przedmiotów motywował nas do objaśnienia dziecku treści edukacyjnych kryjących się za tego rodzaju wzornictwem. Nawet małe dzieci do lat trzech są w stanie zapamiętać informacje o tym, co widać na nocnym niebie albo czym jest światełko gwiazdki, o ile podamy im te treści w sposób dostosowany do ich możliwości poznawczych. Słoneczko, które świeci w dzień albo gwiazdka świecąca w nocy mogą też opowiadać dziecku fascynujące bajki. O ile mama lub tata zechcą puścić wodze swojej fantazji i snuć opowieści. 

A Ty jak urządzisz tematyczny pokój dla swojego dziecka

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami z serii Kosmos 🙂

Dodaj komentarz